Lenovo ThinkPad X260 i5-6300U/8GB/128GB-SSD/12.5"HD/W10P

Lenovo ThinkPad X260 i5-6300U/8GB/128GB-SSD/12.5"HD/W10P
Doprava v SR zdarma
Cena: 429,00 € s DPH
Cena bez DPH: 357,50 €

na sklade Kód: 0000000115158
Záruka: 2 roky
Dostupnosť: skladom ?

QuatroČo znamená  - Trieda A+

  • veľmi šetrne používaný, minimálne znaky používania
  • zariadenie sa nachádza v dobrom technickom stave
  • nemá žiadne, alebo minimálne znaky použitia na LCD a a kryte
  • po všetkých stránkach je zariadenie v 99% stave
  • záruka 24 mesiacov


Popis


Lenovo logo

Lenovo ( predtým IBM ) je popredný svetový výrobca počítačov a notebookov. Medzi ich najznámejšie rady patrí ThinkPad. V roku 2012 sa stala svetovou dvojkou v predaji osobných počítačov. Okrem spomínanej rady ThinkPad vyrába rady pre bežných užívateľov - Lenovo S, B, G série, multimediálne zo séria Yoga, Flex a U až po výkonné notebooky určené pre hráčov v sérii Z a Y.


Lenovo ThinkPad

Lenovo je výrobcom legendárnej rady ThinkPad od roku 2004, kedy ju prevzala od americkej spoločnosti IBM. Za roky svojej existencie si notebooky z tejto rady vyslúžili niekoľko prvenstiev:

  • ako prví priniesli do notebookov CD mechaniku (1994)
  • v roku 2004 ThinkPad prekonal hranicu 11 hodín bez nabíjania
  • v tom istom roku priniesli na trh snímač odtlačkov prstov
Notebooky tejto rady sú mimoriadne odolné. Boli na vrchole Everestu, na dne mora, vo vesmíre na Medzinárodnej vesmírnej stanici. Sú testované na vojenské štandardy odolnosti. Ich chladiaci systém je inšpirovaný krídlami a letom sovy, preto je mimoriadne tichý. Má špeciálne kanalíky na odtok vody v prípade poliatia. Telo je vyrobené zo zliatiny horčíka.

Ak túžite po odolnom notebooku so skvelým výkonom, ktorému dôverujú aj v NASA, siahnite po Lenovo ThinkPad


SSD disk

Oveľa rýchlejší

Klasické pevné disky označované aj HDD fungujú na princípe zápisu na točiacu sa platňu. Ak chce počítač vyhľadať konkrétnu vec, musí prejsť celý disk, čo má za následok predĺženie práce a pomalší chod. Pevný disk je navyše oveľa náchylnejší voči otrasom, poškodeniu a následnej strate dôležitých dát. Tento model IT techniky disponuje novším diskom SSD.

Namiesto disku nájdete vo vnútri sústavu elektronických súčiastok, ktoré ponúkajú mnohonásobne vyššie prenosové rýchlosti, tichší chod, menšiu energetickú spotrebu a väčšiu odolnosť voči poškodeniu. Vďaka tomu, že SSD disk nemá žiadne pohyblivé súčasti, sú jeho prístupové doby veľmi krátke - typicky pod 1ms.

SSD disky sú menej energeticky náročnejšie ( až 3x v porovnaní s HDD ) a teda chránia životné prostredie. Zároveň vďaka tomu vzniká menej tepla a samozrejme aj hluku.


Intel Core i5 logo


Intel Core i5

Okrem väčšieho počtu jadier pri vybraných modeloch je procesor Intel Core i5 vybavený väčšou cache pamäťou, ktorá procesoru pomáha rýchlejšie spracovávať opakujúce sa príkazy. Väčšina procesorov Core i5 umožňuje Turbo Boost.

Turbo Boost umožňuje jednotlivým jadrám procesora bežať rýchlejšie, ako je ich základná frekvencia, za predpokladu, že to okolnosti (aktuálna spotreba, teplota jadier) umožňujú.

Vďaka tejto technológii dochádza k zvýšeniu výkonu.

Ak sa rozvíjate a chcete počítač, ktorý s vami bude držať krok a zvládne aj náročnejšie prácu, je dobrou voľbou investícia do Core i5. Štyri jadrá v Core i5 vám budú užitočné predovšetkým pri práci s multimédiami, ako je spracovanie videa či úpravy fotografií, pri hrách, či v práci, kde sa vyžaduje mať spustených viac programov naraz.


Ďalšie informácie


Procesor

Intel Core i5

Frekvencia procesora

3.00 GHz

Model procesora

6300U

Kapacita RAM

8 GB

Typ RAM

DDR4

Pevný disk

SSD

Kapacita pevného disku

128 GB

Názov Hodnota

Prevádzkovateľ e-shopu

Cinema, s.r.o.
Makovického 8, Žilina
+421 911 967 754
info@vasmobil.sk
Po-Pi: 09:00 - 16:30
So: zatvorené
Facebook

Nákup na splátky

Quatro - jednoduchý nákup na splátky

Ako postupovať pri kúpe tovaru cez Spotrebiteľský úver Cetelem ON-LINE

Bezpečný nákup

Tento e-shop je certifikovaný.